Kębłowo obroniło tytuł w XVII Turnieju o Puchar Wójta Gminy Luzino

1 maja w Zelewie i Sychowie odbyły się eliminacje doXVII Turnieju Ligi Sołeckiej o Puchar Wójta Gminy Luzino. Do wielkiego finału awansowały drużyny z gr. AKochanowo i Wyszecinoz gr. BMilwino i Kębłowo

We wtorek 3 maja naStadionie GOSRiTw Luzinie odbył się finał jużXVII Turnieju o Puchar Wójta Gminy Luzino. Tytuł sprzed roku obronili zawodnicyKębłowa, którzy w wielkim finale pokonaliMilwino, mecz zakończył sie remisem 0;0 po rzutach karnych 4-3 dla Kębłowa. Na boisku bocznym o 3 miejsceKochanowopokonałoWyszecino3-1.

Po meczach finałowych odbyła się uroczystość wręczenia atrakcyjnych nagród, medali i pucharów , w której uczestniczyłJarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino, orazPiotr Klecha - Dyrektor GOSRiT, jednocześnie Przewodniczący Pomorskiego LZS, który wręczył medale z okazji 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych, dla zawodników, sędziów i kierowników, którzy z Luzińską Liga Sołecka są od samego początku.

Wójt oraz Dyrektor GOSRiT wręczyli również statuetkę dla najstarszego zawodnika Luzińskiej Ligi SołeckiejWiesławowi Konkol, który w maju ukończy 60 urodziny a wszyscy zebrani odśpiewali mu uroczyste Sto lat

Najlepszym zawodnikiem turnieju zostałWiesław Kąkol( Kochanowo), a najlepszy bramkarzemSławomir Peryt( Milwino).Po zakończeniu wszyscy zawodnicy poczęstowali się kiełbaskami z grilla, które zostały przygotowane przez Panie z GOSRIT.

Warto dodać, że luzińskie rozgrywki Ligi Sołeckiej nie przerwanie trwają od 17 lat . Uczestnicy Turnieju o Puchar Wójta na co dzień rywalizują w rozgrywkach ligowych a w okresie zimowym uczestniczą w lidze halowej, co jest wielką zasługą kierowników drużyn sołeckiej, którym należą się wielkie słowa podziękowania.

Podziękowania należą się sędzią ,którzy pilnowali przebiegiem meczów w całym turnieju 1 i 3 maja; Jarosław Labuda, Mirosław Miotk, Rafał Magulski, Marek Góralski, opieką medyczną był Rafał Wróblewski, a cały turniej zorganizował Witold Dąbrowski.

Końcowa kolejność XVII Turnieju o Puchar Wójta Gminy Luzino 2016
1. Kębłowo