Regulamin

Regulamin Luzińskiej Ligi Sołeckiej LZS sezon 2022

1. Na boiskach w Robakowie, Milwinie i Wyszecinie, ograniczona liczba zawodników.
  2. Kartki:
  1. Żółta kartka kara minutowa – 5 min ( zawodnik musi opuścić boisko na czas kary) a za drugą żółta kartkę zawodnik otrzymuje czerwoną kartkę ( bez możliwości powrotu – zespół gra w osłabieniu)
  2. Czerwona kartka – zawodnik który otrzyma bezpośrednio czerwoną kartkę nie uczestniczy w kolejnym spotkaniu.
  3. Zawodnik który otrzymał dwie żółte w konsekwencji czerwoną, może uczestniczyć w kolejnym spotkaniu.
  4. Zawodnik, który otrzymał karę meczowa na koniec rozgrywek zawieszenie przechodzi na przyszły sezon bądź rundę.
  5. Zawodnik, który po otrzymaniu czerwonej kartki nadal nie sportowo zachowuje się w stosunku do sędziego, zostaje ukarany 3 meczami.
  1. Zawodnik schodzący z boiska( zmiana), może ponownie wejść na boisko.
  2. Ilość zmian w spotkaniu do 5 zawodników.
  3. Na boisku nie obowiązują spalone.
  4. Zakaz gry zawodnika grającego czynnie w OZPN
  1. Zawodnik który czynnie grał w OZPN, obowiązuje przerwa 3 msc od ostatniego zagranego meczu.
  1. Mecze rozgrywają się w niedzielę, w godzinach 12:00, 14:00, jeżeli nastąpi zmiana terminy, trzeba poinformować organizatora z 7 dniowym wyprzedzeniem.
  2. Drużyna, która ma nieuprawnionych zawodników, po sprawdzeniu otrzymuje walkower
  3. Zastrzeżenia co do drużyny przeciwnej zgłasza się sędziemu przed rozpoczęciem meczu.
  1. Po zgłoszeniu sędzia może sprawdzić/ zweryfikować dowody lub legitymacje zawodnika
  1. W końcowej tabeli liczone są następująco:
  1. Punkty
  2. Różnica bramek
  3. Mecz bezpośredni
  1. Wszystkie nie wyjaśnione spory, wyjaśnia organizator rozgrywek.
  2. Zawodnik, który rozegrał jedno spotkanie w danej drużynie, musi w niej występować do połowy rozgrywek, żeby przejść do innego zespołu.
  3. Za zawodników, odpowiedzialny jest kierownik danej drużyny.
  4. Z braku przyjazdu na mecz danych drużyn, gospodarz jest zobowiązany uregulować sędziemu należności za dany mecz.
  5. Zawodnicy występującej w Lidze Sołeckiej nie mogą występować w obuwiu z wkrętami metalowymi.
  6. Należność sędziemu od sezonu 2022 wynosi 120 zł.
  7. Dana drużyna może zmienić termin spotkania do dwóch meczy w sezonie.
  8. Jeżeli w danym meczu drużyna zejdzie z boiska przed końcowym gwizdkiem, otrzymuje walkower 3-0, a jeżeli wynik spotkania jest wyższy niż 3 bramki to wynik utrzymuje się z boiska.
  9. Przy wybiciu piłki przy rzucie wolnym zawodnicy muszą znajdować się w odległości 3m od linii bramkowej.
  10. Zawodnicy występują w rozgrywkach z Gminy Luzino. Regulamin dopuszcza 3 zawodników z poza gminy w danym meczu.
  11. Przystąpienie do rozgrywek jest jednoznaczne z przestrzeganiem regulaminu i przepisu gry w piłkę nożną.